Anasayfa / Kimin Nesiyim?

Kimin Nesiyim?

ozgur-mehmet-kutkutİsmim Özgür Mehmet Kütküt. Soyadımın size enterasan gelebileceğinin farkındayım  ve hayır “Küt Küt” diye ayrı yazılmıyor,  malum Türkiye’de ayrı yazılan soyadları yok. Soyadımın anlamı konusunda çeşitli rivayetler olmasına karşın, kütkütün develerde kullanılan bir yük eğeri olması en akla yatkın olanı. :)

Uzun zamandır Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği’nde (STGM) çalışıyorum. STGM’de iletişim,  sivil toplum politikaları,  hibe programları  gibi pek çok alanda görev üstlendim. Şimdi iletişim koordinatörü olarak çalışıyorum. Bunun yanında sivil toplumun, toplumsal hareketlerin yeni medyadaki temsiliyle ve bu yöntemlerle ilgileniyorum.

STGM, TACSO, IMC, Ka.der Ankara Siyaset Okulları gibi STÖ’lerin projelerde onlarca sosyal medya eğitimi verdim. Bu eğitimlerin büyük bölümünde, zaman yettiğince katılımcıların kendi yapabilme kapasitelerinin geliştirilmesine uğraştım. Bunlar için özgün modüller geliştirdim, sürekli yenilemeye devam ediyorum. Eğitimlerde görsel düzenlemeden sosyal medya planlamasına, stratejiye, infografiklere kadar bir sürü farklı başlıkta araç ve yöntem aktarmaya çalıştım. Bugün pek çok STÖ bu eğitimlerdeki araç ve yöntemleri kullanıyor. Ne mutlu…

Şimdiye kadar pek çok farklı blog-site yaptım ve katkı sundum. WordPress’i çok seviyor, bu işten epey keyif alıyorum.

Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yürüttüğü Belgeleme ve Raporlama Yoluyla Türkiye’de Ayrımcılıkla Mücadele Projesi kapsamında, Türkiye’de Din ve İnanç Temelinde Ayrımcılık konusunda sevgili dostum Ergün Kayabaş ile birlikte bir izleme raporu hazırladık. Çok istememe rağmen bunu sürdürmem mümkün olmadı ama yapılacaklar listemde en üst sırada yer alıyor. Bu konuda teorik yayınları takip ediyor, hazırlanan hemen her raporu okuyorum.

Orta sınıf bir ailede büyüyüp orta sınıf bir yaşam süren birisi olarak sınıfın ne demek olduğunu biliyorum. Gündemi yakından izliyor, Türkçe ve İngilizce pek çok haber kaynağını, blogu düzenli olarak takip ediyorum (RSS, calibre ve Kindle sağolsunlar).

En beğendiğim ve önemsediğim özelliğim ise okur-yazar olmak! ;)

Meraklısı için şurada Twitter hesabım, burada da Linkedin profilim var. Spam göndermekte ısrarcıysanız omkutkut@gmail.com adresi emrinize amadedir.

2 yorum

  1. Selam Mehmet, Twitter adresinin hyperlink’i yanlis olmus. Bilgilerine.

  2. eski adres kalmış, teşekkürler düzelttim :)

Bir Cevap Yazın

Scroll To Top