Anasayfa / Görsel - Tasarım / HIV/AIDS Tasarım Arşivi
HIV/AIDS Tasarım Arşivi

HIV/AIDS Tasarım Arşivi

Herhangi bir konuda farkındalığı arttırmak, savunuculuk yapmak veyahut politika değişikliğine sebep olacak bir kampanya yapmak için farklı hak mücadelelerinin meseleleri nasıl ele aldığı, nasıl bir kampanya yaklaşımı geliştirdiği ve ne gibi görsel malzemeler ürettiğine bakmak pratik yöntemlerden birisi. Bu alanlarda eksikliği en çok hissedilen şeylerden birisi bu deneyimleri harmanlayan sitelerin, arşivlerin sayısının fazla olmaması. HIV/AIDS Tasarım Arşivi kendi alanında bunu değiştiriyor.

Siân Cook’un hazırladığı, Dr. Ford Hickson’ın danışmanlığını yürüttüğü HIV/AIDS Tasarım Arşivi İngiltere ve Kuzey İrlanda’da, HIV/AIDS konusunda üretilmiş görsel malzemeleri bir araya getiriyor. Çok farklı dönemlerde üretilmiş materyaller hem HIV/AIDS alanındaki söylemsel ve yaklaşımsal değişimleri bize gösteriyor, hem de görsel tasarımın kat ettiği mesafeyle bize ilham veriyor.

Sitede konular ve hedef kitle olarak iki ana bölüm bulunuyor.
Konular: HIV testi, prezervatifler, uyuşturucu kullanımı, farkındalık, kırmızı kurdele, aktivizm ve kaynak yaratma&gönüllülük.
Hedef kitle: HIV+/PWA, eşcinsel erkekler, kadınlar, gençler, etnik azınlıklar ve diğer azınlıklar olarak sıralanmış.

Hala yeni bölümler ekleneceği bilgisi sitede yer alıyor. Aynı zamanda her bölümün en üstünden ulaşılan bir özet PDF dosya ile o bölümle ilgili bilgi veriliyor.

HIV/AIDS Tasarım Arşivi’ne www.hivgraphiccommunication.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top