Anasayfa / İnternet / Google Keep Gelişmeye Devam Ediyor
Google Keep Gelişmeye Devam Ediyor

Google Keep Gelişmeye Devam Ediyor

Google Keep yeni güncellemelerle birlikte bir not alma programının ötesinde, OCR yapabilen, G-Drive’ın ayrılmaz parçası haline gelen bir yapıya kavuştu. Daha önce de neden Google Keep’i tercih ettiğimi yazmıştım. Sürekli güncellenen programın EverNote’un ötesine geçeceğini ve Google’ın Gmail’deki çok popüler olmayan “To Do” fonksiyonunun yerini alacağını söylemek mümkün.

Yukarıda görebileceğiniz gibi Google Keep, herhangi bir Google dokümanı üzerinde çalışırken önceden hazırladığınız notları, listeleri, görselleri anında o dokümana aktarmanızı sağlıyor. Böylece belli notları Keep’te hızlıca alıp kendi çalışmalarınıza kolaylıkla entegre edebiliyorsunuz. Aktive etmek için Google Dokümanlar –> Araçlar –> Google Keep seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

Google Keep’in aslında çok yeni olmayan, ancak mükemmel bir diğer yeniliği ise OCR, yani metin tanıma özelliğini görselleriniz için entegre etmiş olması. Üzerinde yazı olan herhangi bir görseli keep yükleyip menüden “Görseldeki metni yakala” demeniz yeterli. Metin karşınıza çıkabiliyor. Dilediğiniz yazının fotoğrafını çekip bir deneyin. Oldukça başarılı ve hızlı bir OCR servisi olduğunu söyleyebilirim. Sonra bunları yukarıdaki örnekte olduğu gibi Google Dokümanlara aktarabilirsiniz.

Google Keep servisinin yakında Gmail ve diğer Google servisleriyle de entegre olacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok. Deneyin, seveceksiniz: http://keep.google.com

Yoruma kapalı.

Scroll To Top